KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16066217
nr 1606 6217
Tore Ahnoff
(1917-2016), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Monogramsignerad. Signerad, daterad a tergo -54. Olja på duk, 68x50 cm, yttermått inklusive ram: 72x55 cm
Tore Ahnoff, svensk konstnär född i Helsingborg 1917, död 2016 i Göteborg.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 18 mars 2024
kl 18:38:46
18/3 17:36:48
Tore Ahnoff
Läs mer om Tore Ahnoff